Dalekowzroczność – diagnostyka i soczewki

Dalekowzroczność – diagnostyka i soczewki

Dalekowzroczność to jedna z powszechniejszych wad wzroku, które dokuczają wielu osobom. Obok krótkowzroczności to najczęściej występująca wada, która znacząco może w wielu przypadkach utrudnić życie i obniżyć jego jakość i komfort. W przypadku tej wady wzroku rzecz jasna kluczowe będzie odpowiednio wczesne jej zdiagnozowanie w poprawny sposób. Diagnostyka może być wykonana dość skutecznie u lekarza specjalisty lub w salonie optycznym, gdzie wykonane zostaną odpowiednie badania optometryczne. Dalekowzroczność na szczęście jest wadą, którą stosunkowo łatwo „okiełznać” poprzez jej skorygowanie za pomocą soczewek lub okularów. A w niektórych przypadkach wykonać możemy również operację laserową.

Jak funkcjonuje osoba z dalekowzrocznością?

Dalekowzroczność to innymi słowy hiperopia. To bardzo powszechna wada wzroku, w której osoba nią dotknięta znacznie lepiej widzi obiekty oddalone niż te znajdujące się blisko. Mamy w przypadku bliskich obiektów widzenie rozmyte, niewyraźne. Czasami również uczucie złego widzenia potęgowane jest przez bóle głowy i zmęczenie naszych oczu. Dalekowzroczność zwykle powoduje problemy z czytaniem, wykonywaniem prac wymagających skupienia wzroku, znacząco utrudnia poruszanie się samochodem, a w przypadku małych dzieci może być również przyczynkiem do pewnych zaburzeń rozwojowych, szczególnie w wieku szkolnym.

Soczewki kontaktowe dla dalekowidza

Dobranie soczewek kontaktowych w przypadku każdej wady wzroku powinno odbywać się pod okiem specjalisty. Może być to optometrysta lub lekarz okulista. Soczewki otrzymamy odpowiednio dostosowane do wady wzroku konkretnego oka – zawsze otrzymujemy soczewkę prawą i lewą, dostosowane do konkretnej wady w danym oku. W salonach optycznych możemy również przeszkolić się w zakresie ich zakładania i zdejmowania.

Oto najważniejsze korzyści płynące z noszenia soczewek kontaktowych:

  • Soczewki są komfortowe, nawet podczas długotrwałego noszenia, nie powodują ucisku na nosie;
  • Soczewki są niemal niewidoczne – zyskujemy znacznie bardziej naturalny wygląd;
  • To idealne rozwiązanie dla aktywnych osób, uprawiających sporty.

Klub Moje Pierwsze Soczewki – jak to działa?

Klub "Moje Pierwsze Soczewki" to inicjatywa dla osób, które decydują się na zakup i noszenie soczewek kontaktowych od CooperVision. Do klubu zapisać możemy się na stronie Mojepierwszesoczewki.pl. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możemy uzyskać zwrot pieniędzy za nasze pierwsze zamówienie soczewek kontaktowych tej marki. To pewnego rodzaju program lojalnościowy, który daje nam możliwość zdobycia pierwszych soczewek za darmo.