Krótki przewodnik po skutecznej terapii par

Krótki przewodnik po skutecznej terapii par

W dzisiejszej dobie, podtrzymanie zadowalającego obie strony związku nie jest łatwe. Codzienne życie niesie ze sobą niepewność, obawy, rozliczne problemy, niezaspokojone oczekiwania względem tej drugiej osoby. Praca zawodowa pochłaniająca większość czasu, opieka nad dziećmi, zawirowania ekonomiczne - to wszystko może wpływać destrukcyjnie na funkcjonowanie dwojga ludzi w związku. 

Terapia dla małżeństw w Gościńcu Zagaje - wsparcie dla par

W Gościńcu Zagaje, w sercu pięknych Kaszub, cyklicznie odbywają się weekendowe, trzy i pięciodniowe psychologiczno-rozwojowe warsztaty dla par prowadzone przez profesjonalnego psychologa małżeńskiego. Wsparcie doświadczonego terapeuty w czasie terapii dla par może pomóc rozwiązać nawarstwiające się w związku problemy. Istnieje także możliwość zażegnania konfliktu między małżonkami/partnerami. Terapia małżeńska może pogłębić więzi i intymność w związku. Techniki odprężenia i głębokiej relaksacji pomagają w ponownym odkrywaniu miłości i siebie nawzajem.

Czas wspólnie spędzony w Agroturystyce Zagaje to inwestycja w związek

Na co dzień niewiele chwil poświęcamy sobie nawzajem. W Agroturystyce Gościniec Zagaje można spędzić czas, choć przez kilka dni, tylko we dwoje, poświęcić uwagę dla dobra związku. Nie tylko w trakcie terapii małżeńskiej, ale również przy okazji wspólnych aktywności w otoczeniu pięknej, nieskażonej kaszubskiej przyrody, przy wspólnym stole, bez obciążeń codziennego życia. Tu można znaleźć wytchnienie od codzienności, pośpiechu i stresu. Tutaj możliwe jest odkrycie nowych sposobów na wspólne spędzanie czasu dla rozwijania wzajemnej relacji i zbliżenia - jako pary.

Przyroda w Zagajach - to, czego brakuje w codziennym życiu w związku

Przyroda powinna towarzyszyć nam wszędzie - tam, gdzie przebywamy. Przecież jesteśmy jej częścią. Otoczenie Gościńca Zagaje sprzyja relaksacji. Przebywanie w ciszy, w pięknym lesie, nad czystym jeziorem, wśród urokliwych łąk - to prawdziwy kontakt z naturą. Nieskażona przyroda może pomóc w odnalezieniu siebie samej/samego i siebie nawzajem. Kąpiele leśne wspierają dostrzeganie tego, co zwykle jest dla nas niezauważalne. Umożliwiają ćwiczenie zwalniania i wyciszania w kontakcie z przyrodą. Dają możliwość dostrzeżenia piękna otaczającego nas świata. To jest kolejny, istotny element weekendu dla par z warsztatami dla par w Agroturystyce Zagaje.

Aktywność fizyczna w Gościńcu Zagaje - wsparcie dla terapii par

Piękne okoliczności przyrody zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej. Ile czynności wykonujemy razem? Mijamy się codziennie w stosunkowo niewielkiej przestrzeni naszych mieszkań. W pensjonacie w Zagajach można razem spacerować po lesie i nad jeziorem. Kijki do tzw. nordic walking usprawnią poruszanie się wśród natury. Wycieczki na dostępnych w Gościńcu Zagaje rowerach pozwalają zwiedzić i poznać okolice Agroturystyki Zagaje. Wspólna aktywność fizyczna ułatwi rozmowy we dwoje, których na co dzień nie odbywamy zbyt często. To może być skuteczne dopełnienie warsztatów dla par.

Spa dla ducha - element terapii małżeńskiej w Gościńcu Zagaje

Wszyscy potrzebujemy odprężenia i relaksu. W Gościńcu Zagaje dodatkowym czynnikiem relaksującym jest seans w drewnem opalanej saunie połączony z aromaterapią. Taka chwila we dwoje pomaga pracować nad związkiem, może być lekarstwem dla ducha i ciała. Podobne efekty dają medytacje i koncert grany na gongu i misach tybetańskich. Terapia dla par to jest złożony proces, który będzie bardziej efektywny przy skorzystaniu z dodatkowych aktywności.

Weekend dla par z odrobiną komfortu w Gościńcu Zagaje

Odrobina komfortu w Gościńcu Zagaje może przyspieszyć pozytywne efekty terapii małżeńskiej. Noclegi w przytulnych, wygodnych pokojach z łazienką, zapraszająca do wypoczynku kanapa przy kominku w strefie wspólnej przyczynią się do odprężenia i głębokiego relaksu. Delicje serwowane przez lokalną kuchnię, oparte na polskich i kaszubskich przepisach zaspokoją najbardziej wymagające podniebienie. To wszystko umila i uatrakcyjnia spa dla dwojga w Pensjonacie Zagaje.

Kontakty społeczne mogą okazać się pożądanym elementem terapii dla małżeństw. Sala z bilardem, rzutki/darts, gry planszowe umożliwiają spędzenie czasu w towarzystwie innych par. Ale przecież można także poświęcić się tym grom tylko we dwoje.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, można oderwać się od kontaktów z innymi ludźmi przy ciekawej pozycji literackiej wypożyczonej z miejscowej biblioteczki.

Warto zainwestować swój czas i uwagę w skuteczną terapię dla par w Pensjonacie Gościniec Zagaje. Łatwiej jest przejść przez życie we dwoje, w zgodzie i porozumieniu, snując wspólne plany na przyszłość.